Umowa stwarzająca duże możliwości rozwoju dla trenerów i piłkarskich talentów z okolic Piły | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Umowa stwarzająca duże możliwości rozwoju dla trenerów i piłkarskich talentów z okolic Piły

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, KP Piła oraz Akademia Piłkarska Lecha Poznań zawarli trójstronne porozumienie dotyczące rozwoju profesjonalnej piłki nożnej w Pile. 17 kwietnia na konferencji prasowej przedstawiono idę porozumienia, które zostanie podpisane po zakończeniu rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. Czy to oznacza, że nadejdą lepsze czasy dla tej dyscypliny sportowej w naszym mieście? Czy Piła przestanie być białą plamą na piłkarskiej mapie kraju?  

Dziś na to pytanie ciężko odpowiedzieć, ale jest nadzieja. Porozumienie ma na celu sprofesjonalizowanie systemu szkolenia dzieci i młodzieży w mieście, począwszy od skrzatów (najmłodszych dzieci), po juniorów starszych.

- Dla naszych dzieci to ważne, aby uczyć się od najlepszych, od tych którzy na co dzień profesjonalnie trenują – mają dobre schematy i formuły działania. Dla szkółki piłkarskiej MOSiR-u, dla Klubu Piłkarskiego Piła będą to bardzo cenne uwagi. Także mam nadzieję, że dobre wzorce z Poznania będę docierać do Piły, do naszego młodego pokolenia, która szuka piłkarskich idoli, czy swojej drogi w tej dziedzinie sportu. Widzimy jak w Pile Orliki są zajmowane przez dzieci, młodzież, którzy chcą grać w piłkę nożną i z tego się cieszymy – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Akademia Lecha Poznań będzie szukać w klubach partnerskich, z którymi będzie współpracować, w tym przypadku z KP Piła, utalentowanych zawodników, którzy mają znaczący wpływ na losy spotkań swoich drużyn, potrafią dać jej pozytywny impuls, a przede wszystkim odznaczają się wysokimi umiejętnościami piłkarskimi.

- W ramach partnerskiej umowy Lecha Poznań z KP Piła gwarantujemy szkolenie trenerów, staże oraz to, że osoba od nas będzie się pojawiać, doradzać w Pile. Jan Bednarek, Karol Linetty i Dawid Kownacki – to zawodnicy, którzy są w reprezentacji Jurka Brzęczka, a wcześniej przechodzili przez naszą akademię. Dodam, że mamy wychowanka z Piły, który u nas trenuje i uczy się we Wronkach, to Oliwier Dobosz rocznik 2004. Jestem tu po raz kolejny i stwierdzam, że Piła to dobre miejsce, gdzie Lech Poznań może rozwinąć się jeszcze bardziej. Umowa ma być podpisana po zakończeniu rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy – mówi Rafał Ulatowski szef szkolenia Akademii Lecha Poznań.

- Wielu utalentowanych młodych piłkarzy szuka swoich możliwości poza Piłą. Dzisiaj dzięki tej współpracy możemy stworzyć taki model, że tych najbardziej wymagających będziemy mogli zadowolić poziomem wyszkolenia. To duże wsparcie też dla naszych trenerów ze strony tak cennego partnera – dodaje Przemysław Wojcieszak, prezes KP Piła.

Klub Piłkarski Piła został założony w czerwcu 2016 roku. Jak informuje na swojej stronie internetowej, chce być miejscem rozwoju dla młodzieżowych talentów piłkarskich z Piły i regionu. Celem Klubu jest bezpłatne, profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłki nożnej. Klub dąży do mistrzostwa sportowego, a w niedalekiej przyszłości chce mieć silną pozycję w rozgrywkach ligowych. Pozwoli to im godnie reprezentować nasze miasto oraz pilski region, z którym są związani. Zarząd klubu stawia przed sobą ambitne plany rozwoju, ich atutem jest wykwalifikowana kadra trenerska oraz wsparcie osób prywatnych i władz lokalnych.

Sebastian Daukszewicz

umowa_stwarzajaca_mozliwosci

umowa_stwarzajaca_mozliwosci_02 umowa_stwarzajaca_mozliwosci_03 umowa_stwarzajaca_mozliwosci_04