Z ekologią na Ty – Klasa patronacka spółki Gwda w SP1 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Z ekologią na Ty – Klasa patronacka spółki Gwda w SP1

Kolejna szkoła, kolejna klasa dołączyła do realizacji projektu GWDA sp. z o.o., który ma przyczynić się do lepszego wypracowania ekologicznych zachowań od najmłodszych lat, rozwijania zainteresowań oraz kształtowania umiejętności niezbędnych w codziennym życiu. 11 września w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się podpisanie porozumienia o objęciu 3-letnim patronatem przez Gwdę Sp. z o.o. klasy 1b w tej szkole.

- Pierwsza klasa patronacka powstała 3 lata temu w szkole podstawowej nr 2 w Pile. Nie było konkursu, tylko rozwiązanie pionierskie, na którym wszyscy się uczyliśmy. Teraz już trzy firmy prowadzą klasy patronackie. Po nabraniu doświadczenia postanowiliśmy ogłosić konkurs, który wygrała szkoła podstawowa nr 1 w Pile. Poziom konkursu był wysoki, startowały trzy szkoły. Mamy doświadczenia, mamy bardzo dużo pomysłów, program rozpisany na kolejne trzy lata. Wspomnę o tym, że rodzice z tamtej szkoły mówią, że jest to inny poziom edukacji. To jak angażują się dzieci, rodzice i my, pokazuje, że współpraca świetnie się układa i warto takie inicjatywy podejmować. Ma być to formie edukacji, zabawy i radości – mówi Tomasz Wojciechowski, prezes spółki GWDA.

- Mamy już klasę patronacką z językiem niemieckim, a teraz cieszymy się, że będziemy tutaj mieć takiego patrona w osobie pana prezesa Tomasza Wojciechowskiego i spółki Gwda – dodaje dyrektor szkoły Podstawowej nr 1 w Pile, Marzenna Urbaniak.

Spółka GWDA w ramach klasy patronackiej wesprze m.in. merytorycznie nauczycieli, w obszarze zajęć z zakresu edukacji ekologicznej oraz udzieli wsparcia w organizacji wycieczek krajoznawczych i przedmiotowych.

Sebastian Daukszewicz

z_ekologia_na_ty00

z_ekologia_na_ty15 z_ekologia_na_ty01 z_ekologia_na_ty02 z_ekologia_na_ty03 z_ekologia_na_ty04 z_ekologia_na_ty05 z_ekologia_na_ty06 z_ekologia_na_ty07 z_ekologia_na_ty08 z_ekologia_na_ty09 z_ekologia_na_ty10 z_ekologia_na_ty11 z_ekologia_na_ty12 z_ekologia_na_ty13 z_ekologia_na_ty14