UNCOVER SOLOISTS – „DLA WOLNOŚCI” już 3 października w Pile

Pod patronatem Tętna Regionu

 

„(…)To jest wspaniała sprawa, bo oni należą do czołówki młodych polskich muzyków, którzy tak naprawdę nie potrzebują dyrygenta, który im wszystko pokaże. Wszystko odbywa się na zasadzie totalnego kompromisu i nie ma żadnej dyktatury. (…) To są naprawdę ludzie z topu polskiego rynku muzycznego.”

Bartłomiej Nizioł

Orkiestra Uncover Soloists to zespół powstały w 2018 roku z inicjatywy skrzypka Sebastiana Czai oraz Prezydenta Miasta Piły Pana Piotra Głowskiego. Jest to unikalny zespół 15. wybitnych solistów młodego pokolenia.

Celem funkcjonowania orkiestry jest pragnienie zatrzymania w kraju najlepszych solistów i stworzenie im warunków, aby bez konieczności wyjazdu z kraju mieli możliwość rozwijać kariery solistyczne i koncertować w najlepszych salach w Europie. Wszyscy artyści, których zaprosił do współpracy Sebastian Czaja to laureaci najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie.  Łącznie członkowie orkiestry zdobyli ponad 200 nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Artyści występowali w najważniejszych salach koncertowych świata z najlepszymi orkiestrami symfonicznymi. Mimo młodego wieku, każdy z członków orkiestry posiada ugruntowaną pozycję na polskiej scenie muzycznej. Jest to pierwsza w Polsce orkiestra o tak niepowtarzalnym profilu. Ideą przewodnią Uncover Soloists jest współtworzenie muzyki inspirując pasją publiczność oraz siebie nawzajem. Muzycy w tym dynamicznym zespole dzielą się nowymi bodźcami i impulsami ustanawiając nową jakość wśród orkiestr kameralnych. Orkiestra ma za sobą serię entuzjastycznie przyjętych koncertów w całej Polsce.

Podczas dotychczasowej działalności Uncover Soloists mieli przyjemność współpracować z wybitnymi polskimi artystami, m. in. Bartłomiejem Niziołem oraz Marcinem Zdunikiem.
uncoversoloists@gmail.com +48 692 023 839

Koncert „Dla Wolności” poświęcony jest obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości. W programie koncertu usłyszymy dzieła kameralne I. J. Paderewskiego, H. M. Góreckiego oraz utwory wirtuozowskie H. Wieniawskiego czy F. Chopina.

Skład orkiestry: Sebastian Czaja – koncertmistrz Celina Kotz – koncertmistrz Marta Gidaszewska – skrzypce Marta Grygier – skrzypce Katarzyna Górska – skrzypce Anita Koźlak – skrzypce Sławomira Wilga – skrzypce Bartosz Skibiński – skrzypce Agnieszka Podłucka – altówka Vladimir Paulen – altówka Paweł Czarny – altówka Alicja Kozak – wiolonczela Krystyna Wiśniewska – wiolonczela Adam Mazurek – wiolonczela Klaudia Baca – kontrabas

Partnerem wydarzenia jest ENEA.

Z wyrazami szacunku,
Sebastian Czaja

uncover_soloists00

uncover_soloists01