Bitwa nerwów dla PGNiG Nafty Piła!

Bitwa_nerwow_dla_PGNiG

Równie zacięty pięciosetowy pojedynek co w Pile, mogli obejrzeć kibice zgromadzeni w hali w Rzeszowie, gdzie miejscowy Developres walczył o grę o miejsca 9-10. Gospodynie spotkanie wygrały, ale w złotym secie na swoim postawiły pilanki.

Od pierwszego uderzenia piłki widać było, że kibiców czeka bardzo zacięte spotkanie. W pierwszym secie lepsze okazały się gospodynie, które jednak przystąpiły do gry dość zestresowane. Z bardzo dobrej strony pokazywała się Emilia Mucha, której ataki były nie do zatrzymania przez rywalki. W dalszej fazie tej partii rzeszowianki opanowały nerwy i zaczęły budować swoją przewagę. Tuż przed drugą przerwą techniczną wyszły na prowadzenie 15:11, co wskazywało na to, kto rządzi na boisku w pierwszej odsłonie meczu. Pilankom nie pomagała nierówna gra Magdaleny Wawrzyniak, która po udanej akcji potrafiła popełnić prosty błąd. Taki obraz gry przełożył się ostatecznie na to, że to rzeszowianki mogły cieszyć się z wygranej w tym secie.

Drugą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęły pilanki, które chciały zmazać plamę po nieudanym poprzednim secie. Motorem napędowym swojej drużyny były od początku Caroline Jarmoc i Magdalena Wawrzyniak, które wyróżniały się w prawie każdym elemencie gry. Rzeszowianki były natomiast bezradne, nie potrafiły przeciwstawić się tak doskonałej dyspozycji swoich rywalek. Ponadto było widać zaskoczenie zawodniczek z Rzeszowa faktem, że pilanki były w stanie tak szybko poprawić swoją grę i przechylić szalę zwycięstwa w tym secie na swoją korzyść. W związku z tym prowadzenie w tej partii nie było ani przez chwilę zagrożone, zespół gości zwyciężył 25:19, a punkt na wagę tego zwycięstwa zdobyła Wawrzyniak.

Kolejny set, podobnie jak poprzedni należał do pilanek, choć początek wcale nie wskazywał na takie zakończenie. Doskonale partię rozpoczęły rzeszowianki, które w pewnym momencie prowadziły już 10:5. Zarówno zespół z Piły, jak i Rzeszowa bardzo dobrze prezentował się w bloku, jednak to gospodynie były skuteczniejsze w innych elementach gry. Efektem tego było ich prowadzenie na drugiej przerwie technicznej 16:12. Od tego momentu pilanki wzięły się do pracy i błyskawicznie odrobiły straty. Podopieczne trenera Łukasza Przybylaka wykorzystały błędy popełnione przez ich rywalki i po chwili były już na prowadzeniu. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, w której lepsze okazały się siatkarki z Piły, pieczętując swoją wygraną 25:23 asem serwisowym Magdaleny Wawrzyniak.

Początek czwartej partii należał do rzeszowianek, które po przegranej w poprzednim secie nie zamierzały się poddawać i chciały doprowadzić do tie-breaka. Już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:6, a po niej powiększały tylko swoją przewagę. Nadal bardzo dobrze funkcjonował blok drużyny z Rzeszowa, w ataku natomiast dużą ilość punktów zdobywały, m.in. Emilia Mucha i Dominika Nowakowska. Nafta Piła nie była w stanie przeciwstawić się swoim rywalkom, czego rezultatem była pewna wygrana rzeszowianek 25:16.

Tie-break był najbardziej wyrównaną partią w tym spotkaniu. Gra toczyła się punkt za punkt, choć w pewnym momencie rzeszowiankom udało się odskoczyć na dwa punkty przewagi. Skuteczność w bloku drużyny gospodyń utrzymywała się podobnie jak w poprzednich setach na wysokim poziomie, a co chwilę z blokiem musiały walczyć Natalia Krawulska i Marija Milović. Zespół z Piły nie był w stanie dotrzymać kroku rzeszowiankom, które w końcówce pokazały doskonałą dyspozycję i wygrały 15:10, doprowadzając tym samym do złotego seta. Ten za to zdecydowanie należał do pilanek, które nie pozostawiły złudzeń swoim rywalkom, kto jest lepszy w tej partii. Od początku narzucały swój styl gry, przez który rzeszowianki popełniały dużo prostych błędów. Rezultatem tego było zwycięstwo zespołu gości 15:6, co umożliwia im walkę o miejsca 9-10.

MVP spotkania: Magdalena Wawrzyniak

Developres SkyRes Rzeszów – PGNiG Nafta Piła 3:2 (25:19, 19:25, 23:25, 25:16, 15:10)
Złoty set: 6:15

Składy zespołów:
Developres Rzeszów: Nowakowska (16), Hawryła (19), Śliwińska (17), Budzoń (3), Głaz (9), Mucha (11), Borek (libero) oraz Filipowicz K., Filipowicz P.

Nafta Piła: Milović (13), Jarmoc (10), Wawrzyniak (28), Krawulska (13), Nadziałek, Raczyńska (6), Pauliukołskaja (libero) oraz Konieczna (1), Sobczak (3).