Piła. Społecznicy zapraszają do wspólnego sprzątania

Pod hasłem „Wspólnie posprzątajmy Piłę” w najbliższą sobotę 29 maja odbędzie się kolejna akcja sprzątania miasta organizowana przez Klub Dobrego Klimatu wspólnie z firmą Altvater. Tym razem społecznicy zamierzają oczyścić urokliwy, ale niestety bardzo zaniedbany teren nad Gwdą przy ulicy Młodych. Zbiórka o 14.00 przy sklepie PSS Społem.

Klub Dobrego Klimatu ma już gotowy kalendarz sprzątania różnych części Piły, który powstał na podstawie zgłoszeń mieszkańców. Społecznicy będą spotykać się raz w miesiącu do października, zwykle w ostatnią sobotę miesiąca, wyłączając październik, kiedy z uwagi na długi weekend akcja zostanie przyspieszona o tydzień.

– Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Ostatnio było nas około 50, mam nadzieję, że frekwencja będzie rosnąć. Oczywiście nie prowadzimy żadnej – przynajmniej oficjalnej – rywalizacji, chociaż w tak szczytnym celu, jakim jest czysta Piła, warto się ścigać – żartuje Joanna Przybył, Zero Waste Piła. Ogromnie liczymy na udział mieszkańców danej dzielnicy. Staraliśmy się wybrać miejsca tak, żeby każda część Piły objęta była akcją. Altvater Piła podstawi kontener, zapewni worki i rękawiczki oraz weźmie na siebie zagospodarowanie odpadów.

Zbiórka 29 maja o godz. 14.00 przy sklepie PSS Społem na ul. Młodych 17. Serdecznie zapraszamy!

eneris

spolecznicy_zapraszaja1_01

spolecznicy_zapraszaja1_02