Pilscy policjanci z otwartym sercem dla Oliwierka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wzięli udział w festynie charytatywnym dla 3-letniego Oliwierka, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Festyn miał na celu zebranie środków finansowych na zakup specjalistycznego wózka oraz leczenie i rehabilitację dziecka. Policjanci nie kryli zadowolenia, że mogli uczestniczyć w tak szczytnym przedsięwzięciu.

Oliwier urodził się w grudniu 2016 roku. Wraz z rodzicami mieszka w Pile. Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Wymaga całodobowej opieki. Jest radosnym chłopcem, kocha bańki mydlane i bajki z policjantami. Pod koniec sierpnia br. policjanci z pilskiej komendy spełnili marzenie małego chłopca, który został policjantem.

W niedzielę 15 września br. na terenie pilskiej Wyspy odbył się festyn charytatywny dla Oliwierka. Celem festynu było zebranie środków finansowych na zakup specjalistycznego wózka, leczenie i rehabilitację dziecka. W tym szczytnym przedsięwzięciu uczestniczyli też policjanci z pilskiej komendy, którzy nie kryli zadowolenia z tego powodu.

Pragnący pomóc choremu 3-letniemu Oliwierkowi mieli okazję założyć alkogole i narkogogle, wykonać pamiątkową daktyloskopię, czy usiąść w policyjnym radiowozie. Dla najmłodszych mundurowi przygotowali słodkie niespodzianki. Policjantom towarzyszyła maskotka wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek, który wzbudził ogromną radość wśród wszystkich osób biorących udział w festynie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile dziękują organizatorom za zaproszenie, za to, że mogli swoją obecnością przyczynić się do szczytnego celu tej akcji. Oliwierkowi życzymy dużo zdrowia, a jego rodzicom i bliskim wytrwałości w walce z chorobą i oczywiście spełnienia wszystkich marzeń!

Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Złotowianka. Można wspierać malucha, wpłacając pieniądze na indywidualny nr konta Fundacji Złotowianki: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010 z dopiskiem darowizna na rzecz Oliwier Idziaszczyk i/56.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

policjanci_z_otwartym_sercem1_01

policjanci_z_otwartym_sercem1_04 policjanci_z_otwartym_sercem1_02 policjanci_z_otwartym_sercem1_03