Przewrócił busa. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie

przewrocil_busa

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wysokiej zatrzymali mężczyznę, który prowadził busa mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca najechał na krawężnik i przewrócił auto na bok. Teraz 33-letniemu mieszkańcowi gminy Łobżenica grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

14 listopada br. funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wysokiej kontrolowali osoby objęte kwarantanną na terenie powiatu pilskiego. Kiedy mundurowi byli w miejscowości Łobżenica zauważyli przewróconego na środku jezdni busa marki Fiat Ducato. Policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne, żeby zabezpieczyć miejsce zdarzenia i podbiegli do przewróconego pojazdu. Kierowcę udało się wyciągnąć z jego wnętrza przy pomocy postronnych osób.

Okazało się, że 33-letni mieszkaniec gminy Łobżenica nie odniósł żadnych obrażeń. Podczas rozpytania mężczyzny co do okoliczności zdarzenia, policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 3 promile alkholu.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz grozi mu kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara 2 lat więzienia.

mł. asp. Jędrzej Panglisz
KPP w Pile