Złotów. Książka na telefon

ksiazka_na_telefon

Wiemy już, że biblioteki, jak inne instytucje kultury, pozostaną zamknięte do 27 grudnia. Dla tych, którym skończyły się zapasy książkowe, nie zdążyli zaopatrzyć się w żadną lekturę, albo po prostu potrzebują poczytać, proponujemy nową ofertę- KSIĄŻKĘ NA TELEFON. Wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami i z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Procedura wypożyczania wygląda następująco:

1) Czytelnik składa zamówienia na wybrane publikacje TELEFONICZNIE dzwoniąc do biblioteki od poniedziałku do piątku między 7:00 a 15:00 ; tel. 67 263 20 00

2) Książki można rezerwować również on-line- korzystając z katalogu bibliotecznego dostępnego na stronie www.biblioteka-zlotow.pl; https://www.zlotow-mbp.sowwwa.pl/. (W takim wypadku również wymagany jest kontakt telefoniczny). Książki nieodebrane przez 7 dni od zarezerwowania wracają na regały, a rezerwacja zostaje anulowana.

3) Bibliotekarz, kompletuje zamówienie i umawia się z czytelnikiem na termin i godzinę odbioru książek.

4) Pod drzwiami należy zdezynfekować dłonie, wdusić dzwonek i odebrać przygotowane książki z przedsionka. Drzwi do holu biblioteki pozostają zamknięte. Książki przekazywane są bez kontaktu czytelnika z bibliotekarzem, a ewentualne zwroty podlegają trzydniowej kwarantannie przed ponownym włożeniem na regały.

Oferta dla osób, które z różnych względów nie mogą wyjść z domu (dotyczy wyłącznie terenu Złotowa):

1) Podobnie, jak wyżej, należy ZADZWONIĆ do biblioteki od poniedziałku do piątku między 7:00 a 15:00 pod numer 67 263 20 00 i złożyć zamówienie.

2) Od osoby, której mamy dostarczyć książki wymagamy:

• Podania adresu zamieszkania i dokładnego opisu, jak trafić na posesję;

• Podania numeru telefonu oraz odbierania połączeń w umówionym terminie;

• Wskazania suchego miejsca, w którym bibliotekarka może zostawić książki bez kontaktu z czytelnikiem.

3) W przypadku dostarczania do domów nie przyjmujemy zwrotów książek przeczytanych. Jest trudniej, ale bezpieczniej.

Do zobaczenia przez szybkę i oby jak najszybciej wróciła normalność!

MBP w Złotowie