Już w niedzielę IV Pilski Uliczny Konkurs Skoku o Tyczce | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Już w niedzielę IV Pilski Uliczny Konkurs Skoku o Tyczce

Juz_w_niedziele

Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Robert Sobera, pilanin Przemek Czerwiński – to tylko kila nazwisk zawodników, którzy powalczą o zwycięstwo w IV Międzynarodowym Konkursie w skoku o tyczce mężczyzn. Konkurs, który odbędzie się w niedzielę, 22 maja, na pilskim Deptaku, będzie okazją do zdobycia przez polskich zawodników minimów kwalifikacyjnych na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

- W stawce dziesięciu zawodników mamy czterech finalistów ubiegłorocznych mistrzostw świata, w tym dwóch naszych finalistów: Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego, którzy zdobyli brązowe medale. Do tego dochodzi Robert Sobera i Michał Balner z Czech. Wszyscy ci panowie mają rekord życiowy ponad 5.80,  a to gwarantuje skakanie na dobrym, wysokim poziomie. Oby tylko pogoda dopisała. W tym roku zabraknie kobiet, ale już rozmowy prowadziliśmy. Może za rok zobaczymy również zawodniczki  w pilskim mitingu – mówi Jerzy Żyliński, jeden z organizatorów z klubu sportowego Gwardia Piła.

Jak dodaje Piotr Głowski, prezydent Piły jest to wydarzenie, które zawsze gromadzi nie tylko, pilan, ale publiczność też z regionu. Jest to widowisko, które trzyma w napięciu widza do samego końca zawodów.

Lista Startowa IV Międzynarodowego Konkursu w skoku o tyczce mężczyzn Piła 2016

Piotr Lisek – POL /OSOT Szczecin/ PB 5,82
Paweł Wojciechowski -  POL/SL Zawisza Bydgoszcz/ PB 5,91
Robert  Sobera – POL/AZS AWF Wrocław/ PB 5,80
Przemysław Czerwiński – POL/OSOT Szczecin/ PB 5,82
Michał Balner – CZ  PB 5,82
Mareks Arents – LAT  PB 5,65
Oleksandr Korchmid – UKR  PB 5,81
Mateusz Jerzy -  POL /AZS AWF Warszawa/ PB 5,30
Adam Lisiak – POL /SL Zawisza Bydgoszcz/ PB 5,40
Karol Pawlik – POL /SL Zawisza Bydgoszcz/ PB 5,40

Sebastian Daukszewicz