Dla złodzieja nie ma świąt!

W grudniu pasażerowie miejskich autobusów w Pile ostrzegani będą przed kradzieżami kieszonkowymi. Taka forma działań prewencyjnych możliwa będzie dzięki specjalnym LCD, za pomocą których przekazywane będą komunikaty z ostrzeżeniem.   

Mimo, że do tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilkanaście dni, to pilscy policjanci już rozpoczęli związane z tym okresem działania prewencyjne. Jak co roku ich głównym celem będzie szeroko zakrojona kampania informacyjna, mająca na celu ograniczenie w tym okresie takich zjawisk jak kradzieże kieszonkowe.

Doskonałym miejscem do realizacji działań edukacyjnych są środki komunikacji masowej, gdzie codziennie kilka tysięcy osób korzysta z tego rodzaju transportu i gdzie istnieje realna szansa dotarcia do dużej grupy odbiorców treści prewencyjnych. Miejski Zakład Komunikacji w Pile wprowadził dla swoich klientów dodatkową usługę, jaką jest przekazywanie informacji za pomocą specjalnie przygotowanych do tego celu monitorów LCD będących na wyposażeniu autobusów.

Dzięki współpracy między Komendą Powiatową Policji w Pile a Miejskim Zakładem Komunikacji w Pile w grudniu na monitorach emitowane będą informacje prewencyjne ostrzegające przed kradzieżami kieszonkowymi. Taka forma działań prewencyjnych zakłada emisję ostrzeżenia w 17 autobusach miejskich. Akcja zaplanowana została do końca bieżącego roku.

KPP Piła

dla_zlodzieja_nie_ma_swiat00

dla_zlodzieja_nie_ma_swiat01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *