Pod Lupą. Harpagon? Nie, gdy promuje siebie!

Któż to jest Harpagon i co oznacza jego imię? Harpagon jest tytułowym bohaterem komedii Moliera pt. „Skąpiec”. Jego imię pochodzi od greckiego słowa, które oznacza sknerę, chciwca, drapieżnego człowieka z palcami zakrzywionymi, co ma symbolizować dominującą cechę nosiciela tego imienia – skąpstwo.

 

Czy „Harpagonem” jest starosta pilski? Nie, gdy wydatkowane środki publiczne mają posłużyć promocji swojej „skromnej” osoby. Przecież owe środki wydawane na potupajki dla seniorów i inne imprezy na tzw. stadionie „powiatowym” w Pile nie mają służyć wyłącznie uciesze zeń korzystających, lecz popularyzacji wizerunku „dobrego wujka”.

 

Czyż nie ma innych dużo bardziej potrzebnych wydatków, choćby na pilski szpital?! Ważniejsze od „chleba” są igrzyska!

 

Środki na własne publicity zawsze się znajdują, a dla wyróżnienia 6-osobowej grupy pilskich strażaków, gaszących pożary w Grecji są li tylko w kwocie… półtora tysiąca zł na zakup bonów. Każdy ze strażaków – dla których za ich bohaterstwo żadna kwota nie byłaby za wysoka – otrzyma bon o wartości… 250 PLN! Nasi bohaterowie za tak wielką kwotę obkupią się za wszystkie czasy! Wstyd panie starosto Komarowski, WSTYD!!!

 

Marek Mostowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *