Sobota z futsalem, jakiej jeszcze nie było!

Wszyscy już powoli szykujemy się na sportowe emocje, które czekają na kibiców futsalu w najbliższy weekend. W sobotę o godzinie 17:00 w meczu V kolejki II ligi, pilanie podejmą u siebie rezerwy ekstraklasowego Red Dragons Pniewy. Wcześniej, bo od godziny 13:00 również na hali PWSZ w Pile, toczyć się będzie pierwszy turniej eliminacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18, w którym po raz pierwszy wystąpi nasza drużyna! Nasi młodzieżowcy rozegrają w tym dniu dwa niezwykle ważne spotkania, a ich rywalami będą TAF Toruń oraz juniorzy ekstraklasowego FC Toruń. Emocji z pewnością nie powinno zabraknąć.

Zacznijmy może od młodzieżowców, którzy sobotnim turniejem eliminacyjnym zainaugurują swoją przygodę na polskich parkietach futsalowych. Trener Mateusz Kostecki zapewnił, że drużyna jest dobrze przygotowana do eliminacji i powalczy o wyjście z grupy. Ciężko oceniać szansę na dobry wynik podopiecznych Kosteckiego, gdyż nie znamy siły naszych rywali. Nasz pierwszy sezon w tych rozgrywkach, a zwłaszcza pierwszy turniej eliminacyjny należy potraktować jako swoiste przetarcie i nowe cenne doświadczenie dla tych młodych graczy. Nikt w klubie, nie wyklucza jednak możliwości gry o awans, jak wiadomo bowiem – w sporcie wszystko jest możliwe, a potencjał drzemiący w naszym młodym zespole, bardzo duży. Pilski turniej eliminacyjny, będzie jednym z dwóch, które odbędą się na tym etapie rozgrywek. Dlatego bardzo ważne jest, aby na własnym terenie, powalczyć o jak najkorzystniejszy rezultat. Bezpośredni awans do finałów zapewnią sobie dwa pierwsze miejsca, jednak konkurencja jest bardzo silna, a faworytów upatruje się w dwóch toruńskich zespołach.

Cały zarząd, trenerzy oraz zawodnicy liczą tego dnia na olbrzymie wsparcie własnej publiczności. Zachęcamy do przybycia na halę i emocjonowania się spotkaniami zawodników, którzy już teraz pukają do bram pierwszego zespołu. Warto chociażby dodać, że na parkiecie zobaczymy w tym dniu Karola Derę czy też Damiana Sommerfelda,którzy już w tym sezonie zdobywali bramki dla pierwszej drużyny. W składzie są także Kamil Gapiński, Mateusz Rusiecki czy też Miłosz Wylegała, którzy również mają na swoim koncie występy w oficjalnych meczach KS Credo Futsal Piła.

***

Pierwsza drużyna KS Credo Futsal Piła po remisie w Lesznie, musi szukać punktów na własnym parkiecie. Nadarza się ku temu wyśmienita okazja bowiem do Piły przyjedzie młody zespół z Pniew, który na wyjeździe do tej pory nie zdobył nawet jednego punktu. Doświadczenie, warunki fizyczne oraz umiejętności poszczególnych zawodników, zdecydowanie przemawiają za zespołem Karola Skiby, który musi w sobotni wieczór zrobić wszystko, aby udowodnić swoją wyższość na parkietach II ligi.

Młodzi zawodnicy z Pniew mają na swoim koncie sześć punktów, które udało im się zdobyć na własnym terenie z Kowalskim Team Poznań oraz osłabioną Celulozą Kostrzyn. Wyjazdy nie wyglądają już jednak tak kolorowo. Red Dragonsi dostali solidnej lekcji futsalu zarówno w Zielonej Górze jak i w Mosinie. Nikt w Pile nie miałby nic przeciwko, aby podobnie było w sobotni wieczór.
Wszystkich kibiców już teraz zapraszamy zarówno na mecz drużyny seniorów jak i eliminacje do MMP u-18. Liczymy na Wasze wsparcie i gorący doping. Wszyscy po cichu mamy nadzieję, że będziemy mieli w sobotni wieczór, podwójne powody do radości.

Sobota 12 grudnia 2015 roku

II Liga Futsalu
17:00 KS Credo Futsal Piła – Red Dragons II Pniewy

Eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18
13:00 KS Credo Futsal Piła – TAF Toruń
14:00 TAF Toruń – FC Toruń
15:00 FC Toruń – KS Credo Futsal Piła

Łukasz Stasicki
rzecznik prasowy KS Credo Futsal Piła

sobota_z_futsalem00

sobota_z_futsalem02 sobota_z_futsalem01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *