Złote Pióra za magię słów

Zlote_Piora_za_magie

XIII Regionalny Konkurs Literacki

„Sens istnienia / nie polega / na krztuszeniu się sobą, / tak jak czajnik / dusi się / na herbatę. / Szerokie horyzonty na życie, /ale najważniejsze ukryte gdzieś pod prostym spojrzeniem” – wyznała w swym wierszu jedna z laureatek XIII Regionalnego Konkursu Literackiego „O Złote Pióro” pod hasłem „Od magii świata do magii słowa”, zorganizowanego przez Kub Literacki „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile wspólnie z Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile. Konkursowi patronowała Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol.

Uroczystość ogłoszenia wyników XIII Regionalnego Konkursu Literackiego, adresowanego do młodych twórców słowa ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów z Piły i regionu pilskiego, odbędzie się w środę 16 marca o godz. 17.30 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” przy ul. Okrzei 9 w Pile.

W programie imprezy – literackie party, czyli prezentacje nagrodzonych utworów w wykonaniu autorów i jurorów konkursu: Zuzanny Przeworskiej i Jana Arskiego, a także prezentacje artystyczne przygotowane przez Studio Piosenki MDK „Iskra” w Pile.

Zapraszamy sympatyków młodej twórczości literackiej, redaktorów gazetek szkolnych i innych zainteresowanych na to święto słowa.

Wstęp wolny.

Z.P.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *